SOUTĚŽ V POŽÁRNÍM ÚTOKU

Soutěž v požárním útoku „O putovní pohár Městského obvodu Ostrava-Pustkovec“ pořádá náš sbor od roku 1997 na fotbalovém hřišti v Pustkovci. Za více než dvacet let se zde představila česká špička v obou kategoriích. Snažili jsme se vždy zabezpečit soutěž na skvělé technické i organizační úrovni. Byli jsme první soutěží, která se například vysílala online v textové i video formě a poprvé jsme také představili elektronickou výsledkovou tabuli.

Soutěž byla zařazena od roku 2004 do roku 2017 do nejprestižnějšího seriálu soutěží v požárním útoku Extraliga ČR v požárním útoku a také do Moravskoslezského poháru v požárním útoku. Rekordy trati drží časem 16,42 muži Nevcehlí a ženy Nevcehlí časem 16,28.

Soutěž si poprvé vybrala přestávku v roce 2020 z důvodu pandemie koronaviru.

Sbor také pořáda v červnovém termínu soutěž mladých hasičů. V roce 2020 to byla naopak jedina soutěž, která se uskutečnila.

S oběma našemi soutěžemi je spojeno velmi zajímavé pravidlo. Ať  již jsou v jakémkoliv termínu na naši soutěž žáků s železnou pravidelností prší a teploty se pohybují na  úrovni brzkého jara. Naopak soutěž dospělých vždy přinese krásný slunečný den.