Okresní kolo – Závod hasičské všestrannosti a brannosti 2023

V sobotu 14.10.2023 se ve Václavovicích konal závod v nové disciplíně: Závod hasičské všestrannosti a brannosti. Jedná se vlastně o novou podobu závodu požární všestrannosti.

Disciplíny jsou tvořeny ze střelby ze vzduchovky (30 špalíků o rozměrech 7×5×2 cm na vzdálenost 10 m), uzlování (tesařský uzel, lodní uzel, plochá spojka, dvojitý osmičkový uzel, liščí uzel,…), branností (překonávání překážek – lano, vodní příkop), požární ochranou (značky tech. prostředků, rizika v domácnostech, příprava na mimořádné situace, trojúhelník hoření,…), orientací v terénu (práce s buzolou, azimuty,…) základy první pomoci (postup při konkrétních zraněních a stavech ohrožujících život,…), ochranou obyvatelstva a orientací v přírodě (turistické a topografické značky, určování stop zvířat, určování stromů a rostlin,…).

Děti se na novou disciplínu velmi těšily, a Pustkovec tak postavil do závodu šest 5členných hlídek mladých hasičů a jedno smíšené družstvo dorostu.

Mladí hasiči se umístili na 2., 3., 4., 9., 17. a 19. místě. Smíšené družstvo dorostenců závod ve své kategorii vyhrálo.

Všem patří velké gratulace!🏆👏

Družstva Pustkovec A a smíšené družstvo dorostu postoupilo na krajské kolo, které proběhne v listopadu. Držíme palce k dalšímu postupu!💪🧑‍🚒🏆🥇