Jednotka zasahovala u tragického požáru

19. ledna 2022 v 19:23 byl Jednotce Sboru dobrovolných hasičů vyhlášen poplach na ulici Alžírská v Ostravě-Porubě. Do 7 minut jednotka vyjížděla od Hasičské zbrojnice a za 12 minut přijela na místo zásahu. Ihned pak byla nasazena na evakuaci obyvatel postiženého domu za pomocí dýchací techniky.

I před velmi rychlý zásah jednotek profesionálních hasičů a naší dobrovolné jednotky se bohužel nepodařilo zabránit jedné oběti na lidském životě a několika zraněným.

Počet zásahu zvaných v hasičské hantýrce „spálené maso“ se bohužel v posledních letech dramaticky zvyšuje. Může to souviset s epidemii Coronaviru, kdy lidé pobývají častěji doma a zejména tam více vaří. Prosíme nepodceňujte základní zásady požární bezpečnosti a zachovejte si vždy kontrolu na svým sporákem i dalšími spotřebiči, které mohou způsobit požár. Většinou to skutečně končí jen tím „spáleným masem“, ale občas to může vyústit i v tragédii jako v tomto případě. Také si uvědomte, že i když k žádným zásadním škodám nedojte, je nutno vždy vyslat dostatečný počet hasičů. Hasičů, kteří by třeba byli potřeba jinde nebo by si mohli užívat své rodiny v případě dobrovolných hasičů.