Tým MARPUS v roce 2014

Dovolte nám, abychom se představily,

jsme členky týmu Marpus, které se před třemi lety rozhodly, že to vezmou do svých rukou a pokusí se ve zdejším kraji o konkurenční boj s jinými ženskými družstvy. A tak se stalo. Přes počáteční skromné pokusy o umístění se nám povedlo vytvořit si velmi dobrou pozici a snad můžeme říct, že je naše jméno již v povědomí mnoha sborů. Náš tým vznikl spojením členek SDH Martinov, a to Lenky Běhunčíkové, Moniky Kolářové, Jany Kuncové a Moniky Motyčkové a členek SDH Pustkovec: Martiny Tiché-Resové, Martiny Lazarové a Martiny Gelnerové za pomoci dvou členek z SDH Dolní Lhoty.

Tento rok byl pro tým velmi úspěšný. Zúčastnily jsme se celkem 31 závodů, kdy se většinou naše umístění pohybovalo do třetího místa. Z 31 závodů jsme byly 8x na prvním místě, 6x na druhém místě, 6x na třetím místě, 4x na čtvrtém místě a 4x jsme byly nehodnoceny. Zúčastňovaly jsme se jak pohárových soutěží denních a nočních v okolních sborech tak také závodů v rámci Moravskoslezského poháru a Moravskoslezské ligy.

Náš nejlepší výsledný čas za sezónu byl 18:36 ze závodu Moravskoslezské ligy ve Svinově. Všichni víte, že je potřeba také trošku štěstí, proto spousta nádherných tréninkových sestřiků pod hranici 17-ti vteřin jsou důkazem, že to jde, když se chce.

Nejvíce si vážíme posledního závodu sezóny, který se konal 25.10. v Širokém Dole. Tento závod je netradiční svým pozdním datem konání, hlavním tématem – VŘSR V.I.Lenina a tím, že všechny penízky získané během soutěže putují mladému hasiči, který je po nehodě ochrnutý na celé tělo a takto získané peníze mu mohou pomoci s aplikací nových kmenových buněk. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 200 družstev z toho 140 družstev mužů, 49 družstev žen a 11 družstev veteránů. V konkurenci 49 družstev se ženy z Marpusu dostaly na krásné 9. místo s časem 18:54 a byly nejlepší z týmu z Moravskoslezského kraje.

Jménem pustkoveckých závodnic bychom chtěly poděkovat svým přespolním kamarádkám z Martinova za chuť a pevnou vůli společně překonávat překážky. Také děkujeme našemu soutěžnímu družstvu mužů, ti jsou našimi manažery a odbornou pomocí. A samozřejmě děkujeme Vám všem za podporu při reprezentaci obou sborů.

Doufáme, že naši manželé, partneři, děti a zbytek rodiny budou opět tolerantní, že není navařeno, uklizeno, vypráno a vyžehleno, protože místo toho se jejich ženy snaží o vítězství v tom nejlepším sportu s heslem: „Děláme to od srdíčka“.

                                                                                                                                Za družstvo Marpus Martina Lazarová