Extraliga v Pustkovci 2013 přinesla vítězství Starému Lískovci Sport

Překvapivým vítězstvím Starého Lískovce Sport a třetím vítězstvím žen z Vitiněvsi v řadě skončil 6. podnik extraligy, který se odehrál na stadionu v Ostravě-Pustkovci. Tak trochu tradicí bylo i skvělé závodní počasí. Teplota jen okolo 25 stupňů, mírně pod mrakem a jen stabilním, byť mírně silnější, vítr z pravé strany trochu komplikoval týmům život.

Domácí zahájili ne příliš povedeným pokusem, ale pak již šlo do tuhého.  Plumlov (PV) se nám představil s uzlíkem na levém proudu, ale i tak časem 16,95. Zdálo se, že tento čas bude poměrně snadno překonán, ale dalším spolufavoritům pokusy vůbec nevycházely. Většinou skvělé pokusy končily neúspěchem na proudech nedotažením a postřikem. Olšovec (PR), který zvítězil ve dvou předchozích kolech extraligy dosáhl času až 18:03. Po sérii neúspěchů až tým ze Staré Říše (JI) ukázal své kvality a časem 16:66 šel na první místo. A celkové zlepšení potvrdily také Pasohlávky (BR). Čas 16,94 znamenal průběžně 2. místo. A pokračovala Trnava (TR), která se časem 16:54 dostala do vedení. Přidaly se ještě Velké Hoštice (OP) za 16:96.

A skvělé pokusy pokračovaly Jinolicemi (JI). Čas 16:58 posunul tento tým na druhé místo. Bohužel se nevedlo Neplachovicím (OP) ani Nevcehlím (JI). Týmům, které už na Pustkovecké trati zakusily úspěchy. Na startu se však už připravoval Starý Lískovec Sport (BM). Zcela jinou taktikou si zajistili vzadu rozumnou vodu a proudaři byli na místě právě včas, aby mohli skvěle zdolat terče. Čas 16:51 znamenal první příčku a nesmírnou radost v řadách tohoto týmy i jejich příznivců.

Podobnou taktiku pak zkoušeli i jiní. Ale jen málokdy to vyšlo. Například i takovému skvělému týmu jako jsou bezesporu Lavičky (ZS). Následovalo mnoho týmů, které sbírají body zejména do Moravskoslezského poháru a po 3 hodinách soutěže se jako jeden z posledních na základnu postavil tým Kunčic C (UO). Skvělým útokem a časem 16,58 se zařadili na třetí dělené místo a ještě okořenili závěr této kategorie.

Kategorie žen patřila zejména v posledních dvou ročnících ke skutečným ozdobám Pustkovecké extraligy. A hlavní zásluhu na tom měly vždy ženy z Vitiněvsi (JI), které zde zvítězily ve dvou předchozích letech a vždy předvedly skvělé časy. Přidaly se však i další týmy a předváděly tak skvělou přetahovanou o nejvyšší příčky. Stejně tak tomu bylo i letos. Zahájil domácí tým MARPUS (MARtinov a PUStkovec) za slušných 19,07. Chráštany (LI) s prostřikem za 17,66 šly přesto na první příčku. Poté však přišel skvělý útok žen z Radíkova (PR) a 16:04 znamenalo skvělé první místo a hozenou rukavici Vitiněvsi. Průběžně vedoucí tým extraligy se však výzvy nezalekl a časem 16:00 ustanovil nový rekord Pustkovecké trati. Skvělé představení v kategorii žen jen stvrdil Sychotínský tým (BL) časem 17:19 a to i s velkým prostřikem na levém proudu. Toho pak využily Petrůvky (TR) a za 16,69 se posunuly na bronzovou příčku.

Pustkovecká extraliga opět přinesla dramatické okamžiky i skvělé časy a přestavila tak početným návštěvníkům z Ostravy špičku v požárním útoku.