Zpráva o činnosti mládeže za rok 2013

Dámy a pánové, sestry, bratři, vážení hosté

Dovolte mi seznámit Vás s činností kolektivu mladých hasičů sboru dobrovolných hasičů v Pustkovci. Naše družstva závodila v celostátní hře Plamen a Ostravské lize, a to v kategorii mladších žáků, starších žáků a jednotlivců. Náš kolektiv tvořilo 24 závodníků, z toho 22 v kategorii žáků a  2 v kategorii dorostu.

Družstva mladších a starších žáků se připravovala na nadcházející sezónu po dobu 3 zimních měsíců v tělocvičně SŠ Dr. Matějíčka. Abychom nezaháleli, trénink fyzické kondice byl nutný. Přidalo se k nám opět družstvo žáků z SDH Martinov, čímž jsme si opět potvrdili intenzivní spolupráci mezi oběma sbory.

Jako každý rok, i letos jsme se zúčastnili celoroční hry Plamen a Ostravské ligy. Během 9 závodů Ostravské ligy jsme získali pro družstvo mladších i starších žáků celkové 10. místo. S každým kolem této ligy se pořadí značně mění, proto je celá soutěž velmi dobrodružná. Náš sbor opět pořádal jednu z těchto 9 soutěží. Přestože nám pravidelně nepřeje počasí, soutěž dopadla dobře a my děkujeme členům našeho SDH, kteří pomáhali při organizaci.

Ve hře Plamen naše družstvo starších vybojovalo 2. místo a postoupilo na krajské kolo konané v Ostravě. Mladší žáci skončili na krásném 4. místě a sklidili velmi pochvalné ohodnocení nejen od diváků. Na krajském kole v Ostravě se nakonec naši starší žáci umístili až na 10. místě. Silná konkurence a snad i nervozita překazila plány atakovat na přední místa. V běhu na 60m s překážkami se na 9. místě umístila Barbora Namyslová a na 10. místě Daniel Jura.

Od září jsme opět započali naše pravidelné schůzky s mládeží a ihned jsme začali trénovat branný závod a štafetu dvojic, které jsou prvními disciplínami nové hry Plamen pro ročník 2012/2013. Na branném závodě v Hošťálkovicích dne 13.10. jsme ukázali naše dovednosti a starší i mladší žáci se umístili na výborném 5. místě.

Takto jsme úspěšně započali nový sportovní rok. Družstvo dorostenců ani dorostenek nebylo možné vytvořit, proto zbývající členové nastoupili na branný závod jako jednotlivci. Na 4. místě se umístil Jakub Homola, na 6. místě Daniel Jura. Za jednotlivkyně zaběhla krásnou třetí pozici Barbora Namyslová – držíme palce do jarní části hry Plamen.

Dne 20.10.2012 jsme pořádali tradiční akci Marpus na téma „Společná léta strávená na vodě“. Akce se zúčastnily naši mladí hasiči a dospělí členové obou sborů.

9.-11.11. jsme úspěšně splnili povinné školení vedoucích mládeže na horské chatě v Beskydech a obohatili jsme naše řady vedoucích o další 2 členy.

23.-25.11. jsme konečně strávili příjemný nezávodní víkend, a to na soustředění v Beskydech s dětmi a příznivci hasičského sportu. Ti nejmenší, doufáme budoucí hasiči, ukázali, že nás čeká silná skupina závodníků.

Zbývající schůzky v roce 2012 jsme věnovali tradičnímu pečení perníčků, rozsvěcení vánočního stromu v obci a vánoční besídce.

Závěrem musím poděkovat všem vedoucím a instruktorům za jejich práci, kterou odvedli při přípravě dětí, všem členům našeho sboru, kteří nám pomáhali při přípravě soutěže mladých hasičů. Také musím poděkovat výboru naší organizace za podporu a pomoc v naší činnosti s mládeží a obecnímu úřadu a paní starostce za jejich podporu, kterou věnují mládeži našeho sboru. Vám všem zde přítomným přeji do nového roku vše nejlepší, hodně zdraví a štěstí. 

Martina Lazarová, vedoucí kolektivu