Extraliga v požárním útoku v Pustkovci

Chceme-li charakterizovat letošní ročník extraligy v požárním útoku v Pustkovci v celém jeho průběhu musíme nejspíše použít slovo „dramatický“. Díky rozložení favorizovaných týmů ve startovním poli, zůstávalo konečné pořadí tajemstvím až do konce v obou kategoriích.
Soutěž otevřel jeden z největších favoritů tým z Plumlova. Několikanásobný vítěz extraligy i Pustkovecké soutěže zahájil skvělým útokem 16,66. Tento skvělý čas tak částečně rozptýlil obavy, že velmi nepříjemný vítr bude výrazně ovlivňovat dosažené časy. To se potvrzovalo i dále. Únětice, Bezděkov pod Třemšínem nebo Kunčice předvedly časy těsně nad 17 s.

Pod 17 s šel Renmotor Jinolice. Čas 16,95 znamenal průběžnou druhou příčku. Následovaly Nevcehle, několikanásobný vítěz z Pustkovce, a i tentokrát předvedly skvělý výkon a časem 16,50 šly do vedení. Skvělé představení pak pokračovalo výkonem Laviček. Za 16,81 braly průběžně 3. místo.
První trojku pak již nikdo neohrozil, i když jsme ještě viděli mnoho zajímavých útoků okolo 17,50. Chráštany a Pasohlávky a například i Prchalov B. Celou soutěž zakončily Špičky. Čas 17,15 znamenal 6. příčku celkově.
Ozdobou loňského ročníku byla soutěž žen. Dramatickou soutěž završily vítězstvím a skvělým rekordem ženy Vitiněvsi. A skvělé souboje se daly čekat i letos, i když na rozdíl od kategorie mužů se již po několika družstvech začal snášet na soutěžící a diváky déšť. Skvěle zahájily Chrášťany. Časem 16,56 hned od počátku tvrdě zaútočily. Skvělé provedení útoku ještě více vynikne, když si uvědomíme, že pravá proudařka srazila terč v čase neskutečných 15,86 s. Odpovědět nedokázaly ženy z Nevcehlí a nenapodobily své mužské protějšky. A tak se znovu postavily na start ženy z Vitiněvsi a opět předvedly, že tato trať jim sedí. Čas 16,42 a šly do vedení. Výčapy po drobném zaváhání dosáhly na 17,70. Skvěle se předvedly ženy z Olší a časem 16,96 se zařadily na 3. pozici. Mezi tradiční extraligové týmy se zařadily na 6. pozici téměř domácí ženy z Bártovic časem 17,77.
Průběh soutěže si ještě jednou můžete připomenout na stránkách Pustkovecké extraligy.