EXTRALIGA 2009 STANOVILA NOVÉ REKORDY

Vítězstvím hasičů z Nevcehle (Jihlava) a dvěma rekordy Extraligy ČR v požárním útoku skončila extraliga v Pustkovci. Ideální počasí prvního srpnového dne s množstvím sluníčka a minimálním větrem beze srážek vytvořilo spolu s ideálně připravenou tratí podmínky pro vynikající časy.

Cela soutěž však nezačala zrovna ideálně. Domácí zahájili časem nad 19 sekund. Druhý Prchalov musel startovat mimo závod, neboť se členové nezúčastnili nástupu. I dalším družstvům se zrovna nedařilo a tak první kvalitní výkon zaznamenali až hasiči z Letohradu-Kunčic, kteří se díky času 17,57 s posunuli na první příčku. Tam však nezůstali dlouho. Následně je vynikajícími výkony překonalo několik družstev. Prvním útokem na metu 17 sekund byl pokus Plumlova. Loňský držitel rekordu trati a vítěz se i letos uvedl vynikajícím pokusem a časem 16,71 zaostal jen 4 setiny za svým loňským rekordem. S napětím se čekalo zda se podaří tento čas ještě překonat. Jenže Nevcehle startující jako 20 družstvo měly po celý víkend skvělou formu. Čas 16,42 tak znamenal nejen překonání rekordu trati, ale také vyrovnání historicky nejlepšího času, který byl kdy v Extralize dosažen. Nastavené tempo ještě udržely Lavičky. Časem 16,98 braly celkově 3. místo. Domácí pak potěšil výkon druhého družstva Pustkovce, které obsadilo celkově 13. příčku.

Kategorie žen začala velmi zostra. Týmy, které bojovaly o celkové umístění v Extralize se představily hned z počátku soutěže. Výčapy zahájily velmi svižným časem 17,44. Pak však nastoupily ženy z Nevcehle a fantastickým časem 16,28 s překonali rekord trati i svůj nedávný extraligový rekord. Mezi tato dve družstva se pak jěště vklínily na druhou příčku ženy z Pravčic s časem 17,23. Pro domácího fanouška pak bylo potěšitelné 6. místo místních žen, které v redukovaném pořadí Moravskoslezského poháru znamenalo vítězství.

Vynikající výkony ozdobily Extraligu a Moravkoslezský pohár v požárním útoku v Pustkovci a diváci si tak museli soutěž užívat.