EXTRALIGA V PUSTKOVCI 2006

Pěti časy pod 18 sekund a velmi vyrovnanými výkony se vyznačovala již třetí soutěž Extraligy České republiky v požárním útoku, která se konala v naší obci 5. srpna letošního roku. Soutěž „O putovní pohár starostky městského obvodu Pustkovec“ byla také součástí 3. ročníku Moravskoslezského poháru.

Stejně jako v loňském roce byla situace v průběžném hodnocení extraligy řádně zamotaná. O vítězi ještě nebylo ani zdaleka rozhodnuto a navíc se na naší trati mohli ukázat právě ti, kterým se zde tradičně daří a výrazně si v průběžném pořadí vylepšit pozici. Jsou to například Petrovice, držitel rekordu trati, a Úherce, loňský vítěz celého seriálu.

A skutečně tato družstva své kvality potvrdila. Petrovice dosáhly času 17,35 a překonat je dokázali jen muži v Radíkova. Družstvo, které se v Extralize pohybuje již od jejího počátku, zúročilo zkušenosti a znalost trati, kterou navštívilo již několikrát i mimo soutěž Extraligy a dosáhlo času 17,21. Třetí příčku obsadily Úherce s již drobným odstupem za čas 17,62 a čtvrté místo patřilo trochu překvapivě Babicím, které sice patří ke stálicím extraligových tratí, ale letošní sezóna jim příliš nevycházela. Pátá a šestá příčka pak patřila družstvům z našeho regionu, konkrétně Prchalovu a Bolaticím. Domácí předvedli nadějný pokus, první terč byl sražen za 17,60, druhý bohužel až za 20,16 což znamenalo 17. pozici.

Lákadlem soutěže žen musel být pro diváky souboj Kunovic a Loukova. Obě družstva stlačila svůj čas pod 19 s. Štastnější nakonec odjížděly ženy z Kunovic, které si tak navíc zvýšily náskok v celkovém pořadí extraligy. Dosáhly času 18,28, když první terč byt skolen ve fantastickém čase 16,82.

Věříme, že se kvalitní soutěž musela divákům líbit, i když nás tentokrát zastihla v samotném závěru průtrž mračen. Chcete-li si připomenou některé zajímavé okamžiky nebo projít kompletní výsledky, můžete fotografii a výsledky nalézt na internetové stránce extraligy.

Pro celkový obraz letošní sezóny z pohledu domácích družstva mužů doplním, že dosáhli celkově 15. místo v celkovém hodnocení Extraligy ČR v požárním útoku za rok 2006 a vynikající 2. místo v celkovém hodnocení Moravskoslezském poháru. Oběma těmito výsledky prokázali svou příslušnost ke špičce českého požárního sportu.