EXTRALIGA V PUSTKOVCI ROZHODLA O CELKOVÉM VÍTĚZSTVÍ VÝČAP

Slunečné počasí, které přivítalo soutěžící a diváky 7. srpna 2004 v Ostravě-Pustkovci přineslo první letošní vítězství mužům z Petrovic a vítězství ženám Výčap v celkovém hodnocení 9. ročníku extraligu.

Po třítýdenní přestávce zavítala extraliga ČR v požární útoku do Ostravy. Letos ovšem ne na tradiční trať do Nové Vsi, ale na stadion do Pustkovce. Soutěž „O putovní pohár starostky městského obvodu Pustkovec“ byla navíc zařazena do Moravskoslezského poháru a přinesla tak zajímavou konfrontaci družstev z blízkého okolí s nejlepšími kolektivy z ČR. 40 družstev mužů a 11 družstev žen si také poprvé mohlo vyzkoušet nově zbudovanou základnu ze zámkové dlažby, která se během celého dne osvědčila a umožnila tak zachovat rovné podmínky pro všechna startující družstva.

Velmi náročná a poctivá trať nesvědčila řadě favoritů. Zejména kombinace poměrně pomalého travnatého povrchu s náročnými terči znamenala mnoho neplatných pokusů. První přiblížení hranici 18 sekund zaznamenal Krumsín startující jako osmý s časem 18,04. Pak však přišla chvíle úřadujícího celkového vítěze Extaligy družstva z Petrovic, které časem 17,60 ustanovilo nový rekord trati. Bohužel byl tento výkon prvním a posledním překročením 18 sekundové hranice. Nejvíce se Petrovicím přiblížili domácí z Pustkovce, kteří časem 18,01 obsadili celkově druhé místo.

Ženy Výčap mohly odjíždět také spokojeny díky celkovému vítězství v Extralize ČR, kterého dosáhly druhým místem na soutěži v Pustkovci. Teprve podruhé v sezóně tak poznaly poražku. Tentokrát možná překvapivě od žen z Lhotek, které zvítězily v rekordu trati časem 17,92.

Celá soutěž pak byla provázena i několika technickými novinkami. Celá počítačová síť byla bezdrátově připojena k internetu, což si mohli vyzkoušet i přihlížející diváci. Všechny pokusy byly dále zaznamenávány na kameru, zpracovávány a ihned vysílány na projekční plátno spolu s průběžnými výsledky a aktuální startovní listinou.

Ti kdo nebyli přímo na stadionu v Pustkovci jistě mohou litovat, neboť soutěž byla přehlídkou vynikajících výkonů. Řadu fotografií a celkové výsledky naleznete na internetových stránkách této soutěže http://extraliga.pustkovec.cz