MISTROVSTVÍ ČR ŽÁKŮ A DOROSTU

Přelom června a července tohoto roku patří v životě hasičů tradičně Mistrovství ČR v soutěžích mladých hasičů a dorostu, které se tentokrát konalo v Ostravě na stadionu Nové Huti.

V téměř domácím prostředí se tak družstva žáků a dorostenců z Pustkovce pokusila poprat o přední příčky.

Zatímco žáci přijížděli na nedaleký station s menšími ambicemi, měli být dorostenci, kteří svou soutěž zahájili o tři dny později, největšími adepty na celkové vítězství. Ovšem plány ne vždy vycházejí, o čemž se mohli přesvědčit i účastníci této soutěže.

Hned první den zahájili žáci Pustkovce úspěchem v Závodu požárnické všestrannosti. Vynikající druhé místo bylo kvalitním vstupem do soutěže. Druhý den závodu jsme již očekávali, že konkurence v běžeckých disciplínách bude ostřejší. Vynikající kolektiv a seběhanost družstva však i v těchto disciplínách platila na individuální schopnosti členů družstev soupeřů a tak čelo zůstávalo stále na dohled.

Před závěrečným požárním útokem, ve kterém náš kolektiv obhajovalo loňský mistrovský titul, tak ještě měli mladí hasiči z Pustkovce reálnou šanci na získání medaile. A požární útok se opravu vydařil, bohužel ještě dvě družstva dosáhla kvalitnějšího času a tak třetí místo v této disciplíně vyneslo čtvrtou příčku v celkovém pořadí. Přesto bylo toto umístění příjemným překvapením.

Dorostenci zahájili soutěž podle očekávání jednoznačným vítězství ve štafetě 4 x 100 metrů s překážkami. Chybička v testových otázkách však srazila celé družstvo až na 6 příčku, což sice byla před druhým dnem pozice značně obtížná nikoli však natolik špatná, aby vzala členům dorosteneckého kolektivu chuť poprat se o mistrovsky titul.

Druhý den dorosteneckého mistrovství se v dopoledních hodinách vše vrátilo do starých kolejí. Dorostenci opět jednoznačně zvítězili v disciplíně 100 m s překážkami a celkově se před závěrečným požárním útokem usadilo naše družstvo na 4. místě, ovšem s reálnou nadějí zaútočit na první příčku.

Průběh požárních útoků tomu také nasvědčovat, bohužel minimální přešlap jednoho z členů družstva zapříčinil nehodnocení pokusu a tak pád až na 6. místo celkově.

Všechna družstva však budou moci napravit své nezdary a zopakovat své úspěchy příští rok, kdy k dorostencům a žákům znovu přibude o družstvo dorostenek, jejichž předchůdkyně slavili v roce 1999 titul mistryň České republiky.