ŽENY MISTRYNĚ V POŽÁRNÍM ÚTOKU, MUŽI MISTRY VE ŠTAFETĚ

V královské disciplíně požárního sportu v požárním útoku zvítězilo družstvo žen SDH Pustkovec a získalo v této disciplíně mistrovský titul. Také muži si odvážejí zlaté medaile za štafetu 4 x 100 m. Bohužel v celkovém pořadí se tentokrát družstva našeho sboru neprosadila.

O víkendu 15. a 16. září 2001 probíhalo v Havlíčkově Brodě mistrovství ČR v požárním sportu dobrovolných hasičů. Na mistrovství tentokrát postoupila družstva mužů i žen SDH Pustkovec a do města na Vysočině dorazila i s početnými fanoušky.

Hned v sobotním dopoledni jsme nebyli spokojeni se svými výkony na trati 100 m s překážkami jednotlivců v kategorii mužů. Nemohli jsme nalézt správnou formu, ale i přesto znamenaly naše výsledky druhé místo za družstvem Doubravky ze západních Čech. Zato ženy podaly v této disciplíně velmi kvalitní výkony na úrovni svých osobních rekordů a součet časů je zařadil celkově na páté místo. Odstup na třetí a čtvrté družstvo ještě nebyl nijak hrozivý.

Odpolední štafeta u mužů opět nevyšla přesně podle našich přestav. Byla nesmírně rychle rozběhnutá, pak ovšem došlo k malému zaváhání na třetím úseku. Díky bezchybným předávkám a rychlosti na dalších úsecích se podařilo časovou ztrátu částečně stáhnou, a celkově z toho bylo prvním místo v této disciplíně. Po dvou disciplínách jsme měli ztrátu na vedoucí družstvo 1,31 s.

Hůře bohužel dopadly ženy. Při prvním pokusu musela běžel na třetím úseku i mírně zraněná závodnice a to se podepsalo na čase. Lepší štafeta zaběhla vynikající pokus, kterým by nic neztratila z odstupu na soupeřky. Až po doběhu do cíle jsme se dozvěděli, že tato čtveřice byla diskvalifikována. Děvčata tak byla rázem na posledním devátém místě.

Požárním útok měl být naší nejlepší disciplínou. Pokusy u mužů se však vůbec nevydařily. Důležitá chyba nás stála cenné vteřiny a čas se nebezpečně přechýlil přes 40 sekund. To bohužel stačilo v celkovém součtu až na 8. místo.

Pověst severní Moravy v požárním útoku, která byla vždy mezi nejlepšími, proto musely zachraňovat naše ženy. A povedlo se jim to dokonale. Čas 22,25 s si rázně řekl o zápis do rekordních tabulek. Toto vítězství velmi potěšilo všechny Pustkovecké fanoušky. Celkově znamenalo posun na 5 místo a to je při prvním vystoupení žen na mistrovství obrovský úspěch. Také cestou domů jednoznačně převládla dobrá nálada a přesvědčení, že zejména družstvo žen má ještě své lepší výsledky před sebou. Rozhodně to však nevzdávají ani muži.