TENTOKRÁT VICEMISTRY (MR 2000)

O zázrak jsme se 16. až 17. září pokoušeli na Mistrovství ČR v požárním sportu v Sušici. Zvítězit v nabité konkurenci potřetí za sebou. I tentokrát na to naše družstvo mělo. Bohužel letos stálo štěstí při našich soupeřích.

Opět početná výprava fanoušků v jednou autobuse a hasičském voze dorazila do Sušice již v pátek 15. září, ačkoli samotná soutěž byla zahájena až v sobotu v 8.00 hod. slavnostním nástupem.

Již v 9.00 h byla odstartována první disciplína běh na 100 m s překážkami. Osm běžců z Pustkovce se ve dvou kolech utkalo s těmi nejlepšími z celé republiky. Letos se však individuálně až tak nedařilo. Úspěchem je samozřejmě 3. místo Radima Juřeny a 4. Radima Švejdy a také součet času, , který je pro hodnocení družstva nejdůležitější, byl velice kvalitní, a tak jsme ztráceli na první místo družstva z Hranic jen 0,75 s, což je rozdíl minimální. Ostatní družstva již ztrácela více než 3 vteřiny. První disciplína tedy o ničem nerozhodla.

Od štafety 4 x 100 m jsme nečekali žádné rozhodnutí o osudu závodu. Tentokrát jsme se však přepočítali. Družstvo Hranic, které startovalo před našimi, zaběhlo velice slušný pokus těsně nad 60 s. Pokud jsme chtěli pomýšlet na atak v požárním útoku, museli jsme zaběhnout přibližně stejný čas. To se z počátku dařilo, pak však nastala na 3. úseku neuvěřitelná chyba. Návrat a zvednutí proudnice si vyžádalo více než 3 vteřiny a s vynikajícím časem byl konec. Pustkovec dokončil štafetu v čase 62,85 s, což znamenalo sice stále celkově 2. místo, avšak odstup na vedoucí Hranice byl již 3,5 vteřiny.

Doufali jsme, že požární útok jako vždy v minulých ročnících rozhodne o konečném pořadí. Nahrávalo tomu i nevlídné deštivé počasí, kdy se dá snadněji udělat větší chyba, nebo nabrat časové zpoždění. V této chvíli se již boj o titul omezil pouze na našeho družstvo a Hranice. Ostatní nedosahovali v této disciplíně rovnocenných kvalit. Na tahu byly Hranice. Ty dokázaly vytvořit čas těsně nad 24 vteřin a to by pro nás znamenalo vytvořit čas pod 21 s, což je na nástřikové terče nemožné. Naše družstvo již tedy na startu jen hájilo svou druhou pozici. Přesto se požární útok moc nevyvedl a čas 25,35 s, byť výrazně předčil ostatní soupeře, byl mírným zklamáním.

Zvítězit se tedy do třetice nepodařilo, přesto však toto umístění dává družstvu alespoň možnost, aby příští rok mělo co překonávat.